Під час виступу в ефірі телемарафону «Єдині новини» віцепрезидент Energy Club Максим Немчинов розповів про ситуацію в енергетичній галузі України внаслідок російських обстрілів.
За його словами, через атаки ворога Україна втратила близько 8 ГВт генеруючих потужностей, зокрема маневрову генерацію, необхідну для балансування системи. Відновлення пошкоджених об’єктів потребує багато часу та коштів.
“Заборгованість населення за спожиту електроенергію на квітень 2023 року сягнула 30 млрд грн. Існує ймовірність, що відключення електрики триватимуть ще близько 2 років”, – розповів Максим Немчинов.
На його думку, для стабілізації ситуації необхідно підвищити тарифи для споживачів до ринкового рівня з урахуванням компенсацій для вразливих верств населення. Це дозволить акумулювати кошти на ремонт та модернізацію енергосистеми.
Віцепрезидент Energy Club також наголосив на важливості розвитку відновлюваної енергетики, “розумних” мереж, залучення інвестицій та імпорту електроенергії. Водночас захист енергообʼєктів від ворожих ударів можливий лише за наявності ППО.
Максим Немчинов закликав споживачів змінювати звички, економити електроенергію та усвідомлювати критичність ситуації в галузі.