Нещодавно телеканал “Інтер” випустив документальний фільм “Квант світла”, у якому висвітлюються наслідки російських атак на енергетичну інфраструктуру України.
У фільмі показано, як енергетики працюють в надскладних умовах, ризикуючи життям, щоб забезпечити українців світлом і теплом.
Іван Григорук. Кадр з фільму ПРАВДА, ЯКУ ТРЕБА ЗНАТИ || Документальний проєкт КВАНТ СВІТЛА
Віцепрезидент Energy Club Іван Григорук взяв участь у проєкті та розповів про героїзм українських фахівців: “Я впевнений, що це унікальний досвід для України, який буде вписано у світову історію. При навчанні нових спеціалістів для галузі розглядатиметься досвід наших енергетиків щодо реагування на загрози, відновлення та утримання енергосистеми під масованими обстрілами. Раніше, в мирний час, було складно працювати під напругою, а зараз ми вже навчилися працювати і під напругою, і під час обстрілів”.
У фільмі розглядається питання можливого блекауту в Україні в умовах постійних атак на енергетичні об’єкти. Коментуючи цю загрозу, Іван Григорук наголосив: “В Україні глобальний блекаут фактично неможливий. Можуть бути локальні відключення, масові відключення споживачів. Дефіцит потужності в енергосистемі, можна якраз компенсувати за рахунок теплових станцій, гідроелектростанцій, аварійної допомоги та ін. Ні в Херсонській, ні в Харківській, ні в інших прифронтових областях при масовому обстрілі не було тотального блекауту. Були значні відключення, служби системного оператора і обленерго організовували резервні схеми живлення споживачів”.
Завдяки мужності та професіоналізму енергетиків Україна продовжує боротьбу за свою незалежність. Перегляньте фільм “Квант світла”, щоб дізнатися більше про їхню героїчну працю.