array(0) { } Energy Club звернувся до Міністра енергетики з пропозиціями щодо інтеграції енергетичних ринків України та ЄС - Energy Club
Найбільше в Україні бізнес-об'єднання енергетичних компаній

Energy Club звернувся до Міністра енергетики з пропозиціями щодо інтеграції енергетичних ринків України та ЄС

2 Вер 2024 | Діяльність клубу

Energy Club, найбільше бізнес-ком’юніті енергетичних компаній України, направив звернення до Міністра енергетики України Германа Галущенка. Звернення стосується впровадження інтеграційного пакета у сфері енергетики, розробленого експертами проєкту USAID, який був презентований на круглому столі 22 серпня 2024 року.

Головні акценти звернення:

Учасники обговорення під час круглого столу «Шляхи до інтеграції енергетичних ринків України та ЄС: Імплементація Інтеграційного пакету у сфері енергетики», що відбувся 22 серпня, висловили занепокоєння щодо обмеженої участі представників енергетичного ринку у розробці законопроекту. Energy Club наголошує на необхідності врахування позиції бізнесу під час подальшого опрацювання документа, особливо в частині вибору моделі номінованого оператора ринку (NEMO).

Основні пропозиції Energy Club:

  • Впровадження конкурентної моделі функціонування NEMO, яка сприяє більшій прозорості, інноваціям і надійності.
  • Призначення декількох номінованих операторів ринку на перехідний період до об’єднання ринків та на два роки після цього.
  • Усунення бар’єрів для призначення операторами ринку компаній з досвідом організації торгівлі електроенергією.

Заклик до дотримання європейських стандартів

Energy Club також закликає Міністерство енергетики забезпечити відповідність законодавства України нормам Регламенту (ЄС) 2015/1222, який регламентує діяльність номінованих операторів ринку електроенергії.

Учасники круглого столу наголосили, що запровадження конкурентної моделі NEMO є ключовим кроком для успішної інтеграції енергетичних ринків України та ЄС.