Представники МАГАТЕ продовжили свою місію в Україні та залишаються на ключових енергетичних підстанціях, критичних для роботи атомних електростанцій. Це рішення є надзвичайно важливим, оскільки атаки на ці об’єкти загрожують ядерній і радіаційній безпеці не тільки України, а й усієї Європи. Присутність міжнародних експертів на підстанціях є чітким сигналом світовій спільноті про неприпустимість атак на критичну інфраструктуру.
Іван Григорук, віцепрезидент Energy Club, прокоментував ситуацію, наголошуючи на важливості цього рішення для України: “Рішення про розширення місій МАГАТЕ на підстанції, критичні для АЕС, про яке було домовлено між президентом Володимиром Зеленським та генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі, є надважливим. Це чіткий сигнал цивілізованого світу, міжнародної спільноти, що атаки на ці об’єкти дійсно є неприпустимими”.
Крім того, експерт зазначив, що продовження місії МАГАТЕ є ефективним кроком для демонстрації всьому світові того, що відбувається в Україні. “МАГАТЕ є дуже вагомим інститутом – міжнародним агентством з атомної енергії, у який залучено велику кількість міжнародних країн, які є учасниками атомної генерації та інших складів атомної енергетики”, – додав він.
Також Іван Григорук підкреслив, що стабільність атомної генерації є критично важливою для енергобалансу України, оскільки атомна генерація забезпечує до 60% загального споживання електроенергії. “Стабільність атомної генерації відіграє вкрай важливу роль, а радіаційна безпека – це безпека як України, так і регіону в цілому. Саме тому залучення міжнародних експертів до таких місій є вкрай важливим”, – підсумував він.